Welcome to our website! We work for you

کاربرد های فسفاته منگنز

در این بخش در مورد کاربرد های فسفاته منگنز صحبت می شود. پوشش فسفاته منگنز در میان دیگر فسفاته ها دارای پوشش سختر است و مقاومت بهتری نسبت به خوردگی دارد.از فسفاته منگنز بیشتر در صنعت خودرو سازی استفاده می شود.

کاربرد های فسفاته منگنز

پوشش های فسفاته منگنز به رنگ خاکستری تیره می باشد که برای محافظت در برابر خوردگی، ضد چسبندگی و روانکاری استفاده می شود. در این نوع فسفاته استفاده از فلز سنگین منگنز سبب افزایش مقاومت به سایش به خصوص زمانی که قطعه درتماس  با روان کننده ها است، میشود. از میان انواع پوشش های فسفاته متعدد موجود، پوشش های فسفاته منگنز سخت تر است، در حالی که از خوردگی، بی نظیر محافظت می نماید. پوشش های فسفاته منگنز در مقایسه با پوشش های روی فسفاته پس از شکستن اجزای مورد استفاده، حفاظت از سایش را نیز فراهم می کند. از فسفاته منگنز بیشتر در صنعت خودرو استفاده می شود و سبب کاهش ساییدگی دو قطعه فولاد که در تماس با هم هستد می شود از جمله چرخ دنده ها در جعبه دنده، چرخ دنده ها و دنده های دندانه دار در دیفرانسیل، دریچه ها و شیر دریچه ها و همچنین پیستون ها در موتورهای دیزلی بزرگ تر اغلب با این روش بهبود می یابند. در سایر صنایع، این فرآیند برای بهبود اجزاء در کمپرسورهای یخچال یا پمپ های روغن و هیدرولیکی شان برای کارخانه های مونتاژ خودرو استفاده می شود.

همچنین از فسفاته منگنز شامل تولید بلبرینگ، بوشینگ، اتصال دهنده ها و دیگر محصولات صنعتی معمول استفاده می شود. استفاده از فسفاته منگنز به ویژه در پروژه هایی که نیاز به کشیدن قطعات، مانند موتورهای موتور و سیستم های انتقال دارند، مفید است، از جمله برای بهبود خواص کششی موتور، دنده و سیستم های انتقال نیرو ( شامل اجزاء وسایل نقلیه موتوری در مجموعه های ترمز و کلاچ، اجزای موتور، پیچ، پیچ و مهره ، واشر، واشر ضد ارتعاش، هسته مغناطیسی گری و بسیاری موارد دیگر) استفاده می شود. استفاده از پوشش های فسفاته منگنز برای بهبود مقاومت خوردگی در تقریبا تمامی شاخه های صنعت فلزکاری یافت می شود.

به دلیل ویژگی های حفاظتی بالای آن، پوشش های فسفاته منگنز به طور گسترده ای در صنایع از جمله در صنعت نفت و گاز، صنعت هوافضا، یاطاقان، تجهیزات دریایی، موتور، اسلحه گرم، گیره های مختلف و بسیاری موارد استفاده می شوند.

فسفاته منگنز همچنین ممکن است به عنوان یک پایه برای تفلون، Xylan، پوشش پودر یا رنگ CARC استفاده شود.

مشخصات ظاهری فسفاته منگنز:

 • شکل ظاهری محلول فسفاته به رنگ صورتی کمرنگ
 • تشکیل کریستال هایی با سایز متوسط و توزیع یکنواخت در سطح قطعه
 • ایجاد پوشش به رنگ خاکستری تیره

فرآیند فسفاته کاری:

 1. چربیگیری و تمیزکاری
 2. شستشو با آب
 3. فسفاته منگنز
 4. شستشو با آب
 5. خشک کردن با هوای گرم

دستورالعمل روش غوطه وری:

 1. غلظت 5 درصد حجمی
 2. دما: 60 درجه سانتی گراد
 3. زمان: 5 دقیقه

تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت پویاب فلز میباشد