Welcome to our website! We work for you

باورهای غلط پیرامون بنزین سوپر

در این یاداشت در مورد باورهای غلطی که در مورد بنزین سوپر وجود دارد بحث می شود. مطالبی که شاید خیلی ها در مورد بنزین سوپر نمی دانند.

همه چیز در مورد بنزین سوپر

بسیاری از صاحبان خودرو(به خصوص خودروهای لوکس) بر این باورند که باید حتما از بنزین سوپر برای خودروهای خود استفاده کنند اما این یک باور غلط است.

به گزارش تجارت نیوز، بهترین و مطمین ترین راه خواندن دفترچه راهنمای خودرو است که در آن نوع بنزین مورد نیاز خودرو ذکر شده است.

درست است که بسیاری از خودروهای لوکس امروزی، از بنزین سوپر استفاده می کنند اما برخی از آنه باید از بنزین معمولی مصرف کنند. برای مثال برخی از خودروهای لوکس شرکت ژنرال موتورز و فورد مانند لینکن MKS 2009  و کادیلاک STS لزوما باید از بنزین معمولی استفاده کنند.           

نکته دیگر این که تفاوت بین بنزین سوپر و معمولی در تفاوت عدد اکتان آنهاست. بنزین معمولی دارای عدد اوکتان ۸۷ و بنزین سوپر معمولا داری عدد اوکتان ۹۲ هستند.

بر خلاف باور عمومی، بنزین سوپر نه انرژی بیشتری نسبت به بنزین معمولی تولید می کند و نه باعث کارکرد بهتر و تمیز کردن پیشرانه خودرو می شود.

بنزین سوپر لزوما بهتر از بنزین معمولی نیست و در خودروهایی که با نوع معمولی کار می کنند، سوپر در بلند مدت می تواند صدمات جدی به موتور وارد کند.

بنزین سوپر معمولا سوخت مصرفی اکثر خودروهای گران قیمت است که پیشرانه آنها قدرتمند و نیازمند بنزین با عدد اوکتان بالاتر است.

تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت پویاب فلز میباشد