Welcome to our website! We work for you

مجله دانش کاری از شرکت پویاب فلز

گرافن باريكترين ضد زنگ جهان

گرافن باریکترین لایه پوششی ضد خوردگی کشه شده توسط دانشمندان است. کشفی که می تواند در آینده تاثیراتی بر صنعت آبکاری داشته باشد.

گرافن نازک ترین لایه ضد خوردگی

دانشمندان دریافته‌اند که می‌توان از گرافن برای ساخت باریکترین لایه پوششی ضدخوردگی و زنگ زدگی استفاده کرد.

صفحه‌های ساخته شده از اتم‌های به هم پیوسته کربن توانایی خود را در ساخت ترانزیستورها، تراشه های رایانه ای، توالی خوانی DNA و ساخت باتری ها نشان داده بودند، اما به نظر می آید قابلیت های این ماده محدودیتی ندارند زیرا اکنون دانشمندان دریافته اند می توان از گرافن، برای ساخت باریکترین پوشش ضد خوردگی استفاده کرد. در مطالعه ای جدید که توسط دانشمندان دانشگاه "وندربیلت" انجام گرفته است، گرافن از طریق رسوب بخار شیمیایی مستقیما بر روی نیکل قرار داده شد و زمانی که این فلز به همراه فلز مس در معرض عوامل زنگ زدگی و خوردگی قرار گرفتند، مشاهده شد، نیکل پوشش دارشده با لایه گرافن، هفت برابر دیرتر از مس که هیچ محافظی ندارد، دچار خوردگی می شود.

با وجود اینکه ضخامت ضد زنگ در سازه های عظیمی مانند کشتی ها از اهمیت چندانی برخوردار نخواهد بود، اما دانشمندان بر این باورند گرافن برای محافظت از سازه های ریزی مانند قطعات میکروالکتریکی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و می تواند بسیار کاربردی باشد.

تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت پویاب فلز میباشد